Ako na účinnú detoxikáciu organizmu ovocím a zeleninou.

Neustála únava, nedostatok energie aj napriek dobrému spánku a kvalitnému jedlu. Suchá pokožka, kruhy pod očami, známky únavy a stresu na pleti a žiadne kozmetické prípravky nepomáhajú. Ak aj vás trápia tieto problémy skúste detox.

Prečo detoxikovať organizmus.

Každodenne do nášho organizmu dostávame množstvo toxínov, škodlivých látok, ťažkých kovov,… Do nášho tela sa dostanú znečisteným vzduchom, ktorý každý deň dýchame a stravou, ktorú zjeme (kadmium, cín, arzén,…). Z väčšinou škodlivých látok si poradíme, ale niekedy sa v nás jednoducho nakopia a my potrebujeme pomôcť. Vyššie spomínané príznaky sú jasným dôkazom toho, že sa v tele nachádza veľa škodlivých látok a nevie si s tým poradiť. Organizmus je zaťažený a nevládze podávať výkon na aký sme boli zvyknutý predtým. Občas treba nášmu telu trochu pomôcť a prečistiť ho – dopriať si očistnú kúru a zbaviť sa toxických a nebezpečných látok.

Detoxikácia organizmu.

Toxických škodlivých látok sa zbavíte nie len vďaka pečeni, ale aj cez močový mechúr, tráviaci trakt, ale aj potením cez pokožku. Zbaviť sa ale týchto látok nie je jednoduché, zhromažďovali sa v organizme mesiace až roky.

Zmena stravy – ovocie a zelenina.

Obmedziť príjem jedla, ktoré obsahuje látky zaťažujúce náš organizmus je jednou možnosťou. Na začiatku očistnej kúry vylúčte z jedálnička kávu, alkohol, sladkosti. Zaraďte do svojho jedálničku ovocie a zeleninu. Dajte prednosť sezónnym surovinám, ktoré neobsahujú žiadne, alebo minimum pesticídov, umelých hnojív a rôznych konzervačných látok. Uprednostnite zeleninu a ovocie, ktoré sa bežne dopestuje v regióne kde žijete, alebo vsaďte na bio potraviny. Ďalšie tipy ako zmenu stravy pri detoxe nájdete na https://zdravina.sk/

Vitamíny, minerály, stopové prvky, vláknina.

V ovocí a zelenine je množstvo látok prospešných pre celý organizmus. Každý orgán si z neho vezme vitamíny a minerály, ktoré pre správne fungovanie potrebuje. Tieto potraviny sú pre organizmus ľahko stráviteľné, nijako ho nezaťažia a tráviaci trakt si môže oddýchnuť od náročného rozkladania a vstrebávania ťažkej stravy. Miesto náročného získavania zdraviu dôležitých látok z potravy sa môže organizmus prečisťovať a regenerovať. Všetko potrebné na to dostane zo zeleniny a ovocia.

Ako podporiť detoxikácie.

Zmena stravy je základným predpokladom úspešnej detoxikácie organizmu. Zrýchliť, prípadne zvýšiť detox tela môžete pridaním detoxikačných prípravkov k strave. Tieto prípravky sú len doplnkom stravy. Dajte si pozor aby boli vyrobené z čisto prírodných zložiek – inak svoj organizmus miesto očisty znova zanesiete nebezpečnými látkami.

Ovocno – zeleninový detox.

Urobte si niekoľko dňovú očistnú kúru – doprajte si len ovocie a zeleninu a váš organizmus vám za to poďakuje. Po pár dňoch sa budete cítiť svieži, oddýchnutí, zabudnete na únavu a vaše telo a aj myseľ bude plná energie a elánu. A nie len to – získa aj vaša pleť, ktorá sa zas rozžiari a omladne. Detoxikáciu by ste si mali dopriať aspoň raz za rok, ale pokojne môžete aj častejšie. Najvhodnejšie obdobie na očistnú kúru je na jar a počas leta, kedy je na trhu množstvo sezónneho čerstvého ovocia a zeleniny.

 

 

Mohlo by sa vám páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *