9 spôsobov ako účinne detoxikovať organizmus

Ak ste si už prečítali na našej stránke čo je to detoxikácia, tak určite viete, že pre zdravý životný štýl je nesmierne dôležitá! V dnešnom článku sa dozviete ako detoxikovať organizmus.

Počas dňa sme v neustálom kontakte so škodlivými organizmami a škodlivými látkami. Sú v našej vode, v našom jedle a vo vzduchu, ktorý dýchame. Sú zdrojom mnohých zdravotných problémov. Je veľmi ťažké sa im vyhnúť a neexistuje praktický spôsobom, ako sa chrániť pred nimi. Našťastie existujú spôsoby ako ich dostať z tela von. Ľudské telo má prirodzenú schopnosť detoxikovať sa. Vylučovací systém zohráva najväčšiu úlohu pri detoxikácii.

9 spôsobov ako detoxikovať váš organizmus:

  1. Jedzte veľa vlákniny, vrátane hnedej ryže, čerstvého ovocia a zeleniny. Repy, reďkovky, artičoky, kapusta, brokolica a morské riasy sú vynikajúce detoxikačné potraviny.
  2. Vyčistite a ochraňujte svoju pečeň tým, že užívate bylinky ako koreň púpavy, lopúch, bodliak a pite zelený čaj.
  3. Vezmite si vitamín C, ktorý pomáha telu produkovať glutatión, zlúčeninu, ktorá odstraňuje toxíny z tela.
  4. Pite čistú vodu.
  5. Dýchajte zhlboka, aby ste umožnili kyslíku cirkulovať vo vašom tele.
  6. Vyskúšajte vodoliečbu tak, že päť minút budete na seba púštať (najlepšie na chrbát) teplú vodu a následne 30 sekúnd studenú. Opakujte 3x a potom si ľahnite na 30 minút (najlepšie vykonávať pred spánkom).
  7. Sauna! Vďaka teple v saune sa potíte a tým eliminujete toxíny v tele.
  8. Cvičte! Najlepšie jógu.
  9. Rastliny v izbe. Rastliny sú prírodné osviežovače vzduchu. Pomáhajú filtrovať vzduch a odstraňovať toxíny.

Kompletná detoxikácia je dlhodobý proces, ale nesmierne obohacujúci. Odporúčame vám riadiť sa týmito 9 spôsobmi detoxikácie a uvidíte, že sa budete cítiť skvele, ale hlavne vaše telo sa bude cítiť skvele! Taktiež môžete využiť aj niektoré zaužívané babské rady, ako detoxikovať váš orgnanizmus.

Používate iný spôsob detoxikácie organizmu? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v komentároch!

Mohlo by sa vám páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *