Extra panenský BIO olivový olej – 500 ml

Extra panenský olivový olej sa vyrába jednoduchým rozdrvením olív a extrakciou šťavy. Je to jediný kuchynský olej, ktorý sa vyrába bez použitia chemikálií a priemyselnej rafinácie.

panensky-olivový-olej

 

 

 

tlacitko kupit

 

 

 

 

 

 

Je to jednoducho šťava z čerstvých, zdravých olív, ktoré obsahujú zdraviu prospešné živiny, pre ktoré je olivový olej známy. Extra panenský olivový olej je najvyššia kvalita a najdrahšia klasifikácia olivového oleja. Nesmie mať žiadne chyby a príchuť čerstvých olív. Musí sa vyrábať výlučne mechanickými prostriedkami bez použitia akýchkoľvek rozpúšťadiel a pri teplotách, ktoré nedegradujú olej.

Tento panenský olej nie je ľahké vyrábať. Výrobca musí používať čerstvé olivy v dobrom stave a pozorne sledovať každý krok procesu. Extra panenský olivový olej nezostane taký navždy. Dokonca aj za ideálnych skladovacích podmienok sa olej časom zhorší, takže je dôležité, aby ste si ho vychutnali v rámci svojej dvojročnej trvanlivosti.

Ako zistiť či má extra panenský olivový olej vysokú kvalitu?

  • Musíte v ňom cítiť príjemné ovocné príchute charakteristické pre čerstvé zrelé alebo zelené olivy.
  • Na jazyku väčšinou cítiť príjemný pocit nasýtenia chuti.
  • Zrelé plody poskytujú oleje, ktoré sú miernejšie, aromatické, zatiaľ čo zelené plody poskytujú oleje, ktoré sú bylinné, horké a štipľavé. Líši sa to aj rôznymi druhmi olív.
  • Štipľavý pocit v ústach a hrdle je znakom bohatých živín v dobrom čerstvom extra panenskom olivovom oleji.

 

Mohlo by sa vám páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *